Łódź ratunkowa zakupiona z Budżetu Obywatelskiego trafiła do strażaków z Oddziału Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodzi.

W ramach realizacji zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego zakupiona została łódź hybrydowa z wyposażeniem o wartości 118 tysięcy złotych. Ma sześć metrów długości, wyposażona jest w silnik o mocy 115 koni mechanicznych. Będzie służyć do ratowania tonących i zaginionych w na akwenach na terenie województwa łódzkiego.

Jak powiedziała prezydent Hanna Zdanowska, dzięki tej łodzi strażacy będą mogli skuteczniej nieść pomoc i ratować życie ludzkie. Będzie ona też wykorzystywana do szkolenia strażaków z Oddziału Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej. – Zakup ten pokazuje, że my jako mieszkańcy Łodzi, potrafimy dokonywać wyborów poprawiających bezpieczeństwo – dodała prezydent Hanna Zdanowska.

Piotr Marsjanek, prezes Oddziału Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej, podziękował łodzianom za ponad 4 tys. głosów, dzięki którym możliwy był zakup tak nowoczesnej łodzi. Dziękował też Urzędowi Miasta Łodzi, a w szczególności pracownikom Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, za bardzo sprawne działanie przy jej zakupie.

Poprzednia łódź wykorzystywana przez strażaków miała już 20 lat. Jednostka zepsuła się w zeszłym roku i dlatego szybki zakup nowej łodzi był tak ważny dla strażaków.

Foto. Witold Ancerowicz / UMŁ

o autorze

Redakcja/Łukasz