Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzanach w województwie zachodniopomorskim dzięki środkom unijnym wzbogaciła się o nową przyczepę interwencyjną z wyposażeniem.

W ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego firmy Wiola – Polska i PHU Sebik zrealizowały zamówienie polegające na dostawie przyczepy interwencyjnej.

Jest to dwuosiowa przyczepa wykonana z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 2+2+1. Boczne skrytki zamykane są roletami, natomiast tylna – klapą.

Na wyposażeniu znajduje się 50 odcinków węży tłocznych W-75, sześć węży ssawnych, motopompa przenośna FOX o wydajności 1000 l/min – 15 bar i 1940 l/min – 8 bar, motopompa pływająca, pompa szlamowa, przenośny zbiornik wody o pojemności 13 tys. litrów, przenośne zwijadło do węży, smoki pływające, klucze, zbieracze, linki, siekiera, szpadel, trzy kanistry (20 litrów każdy), nalewak, smok strumienica, skrzynka narzędziowa i spodniobuty neoprenowe.

Przyczepa kosztowała blisko 178 tysięcy złotych brutto, część środków do dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Jednostka kupiła jeszcze jedną przyczepę za 47 300 zł brutto. Jest ona wyposażona w 100 odcinków węży tłocznych W-75.

Foto.  Wiola-Polska

o autorze

Redakcja/Łukasz