Niektórym przypominać będzie port lotniczy Ławica, innym jakiś nowoczesny biurowiec. Może się podobać lub nie, ale to będzie „nowy dom” OSP Opalenica. Po wielu latach starań druhowie w końcu będą mieli nową remizę!

Burmistrz Opalenicy Pan Tomasz Szulc po wsłuchaniu się w głos strażaków-ochotników i problemów, jakie generuje obecna lokalizacja remizy, nie pozostawił tematu bez odzewu. Odważnie jako pierwszy od wielu lat podjął temat, czego efekty widzimy na zdjęciach projektów. Tak, to właśnie burmistrz nadał nowej strażnicy taki kształt. Budowa ma rozpocząć się już wkrótce. Obiekt powstanie na opalenickim „Płaskowyżu”, a więc przy zbiegu ulic 3 Maja oraz Młyńskiej.

Jak powiedział burmistrz w jednym z prasowych artykułów, kształt budynku ma wpisać się w otwartą przestrzeń tego miejsca, w żaden sposób go nie zaburzając. Strażacy z niecierpliwością czekają na wbicie przysłowiowej pierwszej łopaty w ziemię.

mapa
Co zyskają ochotnicy?

Jeśli chodzi o sam budynek, to nowoczesne garaże ze wszystkimi udogodnieniami, zaplecze sanitarne, socjalne, szatnie, pomieszczenia techniczne, a do tego jedną z większych w mieście sali widowiskowych, z której będą mogli korzystać nie tylko strażacy, ale również mieszkańcy miasta oraz gminy. Będzie ona miała osobne wejście, przez co nie będzie to kolidowało z normalnym funkcjonowaniem remizy.

Budynek to jedno, ale ważnym aspektem jest również lokalizacja – poza ścisłym centrum miasta, blisko obwodnicy, z bardzo dobrym dojazdem oraz bez problemów z parkowaniem zarówno naszych pojazdów, jak i tych wszystkich „miłych” kierowców, którzy przed postawieniem szlabanu, skutecznie utrudniali wyjazdy alarmowe.

Szczegóły techniczne nowej remizy OSP Opalenica zostaną podane po rozstrzygnięciu przetargu.

OSP Opalenica

o autorze

Redakcja