Ochotnicza Straż Pożarna w Jazgarzewie wzbogaciła się o nowy wóz. Jest to efekt rozpoczętego w ubiegłym roku programu rozwoju i finansowania jednostek OSP gminy Piaseczno.

Nowy nabytek to średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Scania P360 4×2 z kompozytową zabudową firmy Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych. Posiada on zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, autopompę o wydajności 2700 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę i maszt oświetleniowy.

Na wyposażeniu znajduje się m.in.: zestaw narzędzi hydraulicznych, podpory do stabilizacji, opryskiwacz, trójnóg ratowniczy, armatura wodno-pianowa, pilarki, wentylator oddymiający, zestaw ratownictwa medycznego, drabiny, aparaty powietrzne, sprzęt burzący, CAFS Mobile, sanie lodowe, zestaw poduszek wysokociśnieniowych, pompa zanurzeniowa, zestaw narzędzi akumulatorowych, lanca gaśnicza, agregat prądotwórczy, najaśnice itp.   

Samochód kosztował 1 148 820 złotych brutto, zakup został pokryty z budżetu gminy Piaseczno i pożyczki, którą gmina zaciągnęła w WFOŚiGW w Warszawie. W jednostce zastąpi Stara 14.225.  

Foto. OSP Jazgarzew

o autorze

Redakcja/Łukasz