Nowa strażnica JRG 12 Warszawa. Ruszył przetarg na projekt

Komenda Miejska PSP w Warszawie ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji dla nowej strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12.

Obecnie strażacy z ‘dwunastki’ stacjonują w budynku wynajmowanym od jednostki OSP Radość, który nie spełnia obecnych wymagań stawianych budynkom PSP.

Nowa strażnica ma zostać wybudowana na działce przy ulicy Drozdowej, w pobliżu Południowej Obwodnicy Warszawy. Działkę przekazało miasto.

Według koncepcji w strażnica będzie składała się z trzech części. Pierwsza to hala garażowa, która będzie posiadała 16 bram garażowych, myjnię i stanowisko warsztatowe. Druga część przeznaczona jest dla JRG, znajdą się tam pomieszczenia punktu alarmowego, szatnie, gabinety kierownictwa JRG, sala konferencyjna, siłownia, pomieszczenia socjalne, świetlica, sala szkoleniowa i pokoje odpoczynku. Trzecia część – magazynowa to warsztat i pomieszczenia do mycia i przechowywania sprzętu.

Na działce znajdzie się również budynek magazynowy na sprzęt powodziowy i wspinalnia.

Firma, która wygra będzie miała czas do 30 września na wykonanie projektu architektonicznego, projektów technicznych i uzyskanie pozwolenia na budowę, a do 3 grudnia musi przekazać całą kompleksową dokumentację. Firma będzie również sprawowała nadzór autorski podczas budowy.

Exit mobile version