Komenda Powiatowa PSP w Ostródzie prowadzi przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji dla nowej strażnicy.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej powstanie w miejscowości Górka, na działce o powierzchni ponad dwóch hektarów. Niedaleko węzła gdzie droga krajowa nr 16 krzyżuje się z trasą S7.

W strażnicy część Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej ma posiadać halę garażową na szesnaście pojazdów, stanowisko do mycia pojazdów, warsztat, stację ODO, magazyny, salę szkoleniową, węzły sanitarne, moduł brudny-czysty, pomieszczenie do przygotowania i spożywania posiłków, pokoje do wypoczynku, pomieszczenia dla kierownictwa jednostki, salę edukacyjną OGNIK itp.

Natomiast w części dla Komendy Powiatowej PSP znajdą się gabinety dla Komendanta i jego Zastępcy, sekretariat, zaplecze socjalne, pokoje biurowe, węzły sanitarne, moduł Stanowiska Kierowania KP PSP, serwerownia, archiwum.

Do tego place manewrowe, boisko wielofunkcyjne i treningowa klatka schodowa.

Kompleksowa dokumentacja wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę powinna być gotowa do końca roku. Natomiast sama budowa ma być realizowana od drugiego kwartału 2023 roku do czwartego kwartału 2025 roku.

Foto. KP PSP Ostróda 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl