Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace na budowie nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Kilka dni temu na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pojawił się plan zamówień publicznych na 2018 rok składający się z dziewiętnastu pozycji. Wśród nich znalazła się Budowa Komendy Powiatowej PSP i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie. Przetarg ma zostać ogłoszony w trzecim kwartale tego roku, orientacyjna wartość zamówienia to 15 milionów złotych. Według naszych obserwacji podobny przetargów najtańsza złożona oferta nie powinna przekroczyć 11-12 milionów złotych.

Nowa strażnica powstanie u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Nowobarskiej, będzie to niemal identyczny budynek jaki został wybudowany dla Komendy Powiatowej PSP w Śremie. Jej lokalizacja umożliwi optymalne realizowanie zadań operacyjnych na chronionym obszarze, przy wykorzystaniu posiadanego potencjału ratowniczego.

Inwestycja, która ma zakończyć w 2021 roku ma zagwarantowane finansowanie w budżecie państwa w ramach ‘Programu modernizacji’.

Foto (1). powiat legionowski

o autorze

Redakcja/Łukasz