Kolejny wypadek na 214-stce na wysokości Nowej Wsi Lęborskiej. Tym razem bilans jest tragiczny, zginęły dwie osoby – jedna przebywa w Lęborskim szpitalu.

Zaraz po wezwaniu służb ratunkowych na miejsce udały się zastępy straży pożarnej z Lęborka i Nowej Wsi Lęborskiej, a także pogotowie ratunkowe i policja. Na miejscu zdarzenia dość drastyczny widok, szybkie podejmowanie decyzji i ewakuacja poszkodowanych osób.

Pierwszy poszkodowany, który został ewakuowany z wraku pojazdu z licznymi obrażeniami ciała trafił do Lęborskiego szpitala. Aby jego wyciągnąć, trzeba było usunąć tylną kanapę i wydostać go przez bagażnik za pomocą deski ortopedycznej. Jest najmłodszym uczestnikiem tego wypadku, który znalazł się między fotelami – przytomny.

Gorzej było z kierowcą – był zakleszczony w pojeździe, a jego stan nie był stabilny. Ratownicy mieli świadomość, że trzeba szybko działać, aby nie dopuścić do jego śmierci. Niestety, mimo jego ewakuacji także za pomocą deski ortopedycznej oraz sprzętu hydraulicznego do karetki pogotowia – zmarł.

Pasażerka zginęła na miejscu, prawdopodobnie wypadła z pojazdu wprost do rowu, gdzie po stwierdzeniu jej zgonu – pozostała tam, gdzie leżała.

Okoliczności wypadku bada policja. Droga przez parę godzin była zablokowana.

Foto: TV BIS, Policja, Piotr Futrak.

o autorze

Redakcja