Dzisiaj około po godzinie 19:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Lęborku odebrał zgłoszenie o „pożarze” na złomowisku w Nowej Wsi Lęborskiej (pomorskie, powiat Lęborski). Na miejsce natychmiast wyjechał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że pracownicy złomowiska wypalali różne rupiecie, których jak się okazało nie można wypalać. Według informacji, które posiadam nie pozwolili strażakom ugasić „pożaru”, dlatego funkcjonariusze PSP wezwali do pomocy patrol Policji.&

[galeria=9,prawa]Dopiero po interwencji Policji strażacy mogli spokojnie ugasić pożar na terenie złomowiska. Akcja trwała około 35 min. Przepraszam z góry za złą jakość zdjęć oraz filmu, ale nie mogłem wejść na teren złomowiska. Dodatkowo pracownicy złomowiska zachowywali się agresywnie i epitetami, psami chcieli przegonić mnie z drogi publicznej przyległej do zakładu – jak widać, nie udało im się to. Dodam tylko, że jako strażak, czy też cywil mam prawo zainteresować się zdarzeniem w mojej miejscowości i na „moim” terenie działania.

Na miejscu zdarzania:

  • GBArt 471[G]21 – Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Lęborku,
  • Policja VW t4 – Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

o autorze

Redakcja