Dzisiaj około godziny 16:00 w Nowej Wsi Lęborskiej (powiat lęborski, Pomorskie) doszło do groźnego wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki opel na łuku drogi zderzył się z naczepą ciągnika, który przewoził żwir. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

Do groźnego wypadku doszło tuż po godzinie 16:00. Samochód marki opel uderzył z impetem w koło naczepy ze żwirem. Siła uderzenia była tak duża, że auto odbiło się od koła i obróciło o 180 stopni. Dwie osoby zostały poszkodowane. Pasażerkę samochodu osobowego ewakuowano z wraku pojazdu za pomocą noszy typu deska po uprzednim otwarciu drzwi za pomocą narzędzi hydraulicznych. Doznała ona wstrząśnienia mózgu oraz złamania nogi i rąk. Poszkodowanym została udzielona pomoc medyczna przez zespoły pogotowia ratunkowego, przetransportowano ich do lęborskiego szpitala.

Oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania zadysponował zastęp GBArt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lęborka oraz GCBA z Ochotniczej Straży Pożarnej Nowa Wieś Lęborska. Zadaniami przybyłych na miejsce zastępów było odłączenie akumulatorów, zabezpieczenie miejsca wypadku na czas oględzin prowadzonych przez policję. W trakcie zabezpieczania miejsca zdarzenia drogą radiową ratownicy zostali zadysponowani do pożaru sadzy w tej samej miejscowości.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Michała Elwart.

o autorze

Redakcja