11 maja 2015 roku, około godziny 19:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na wjeździe do Nowej Wsi Lubińskiej.

Jadące od strony Nowej Wsi Lubińskiej w kierunku Jędrzychowa osobowe Volvo rozpoczęło nieprawidłowo manewr wyprzedzania rowerzystów. Z naprzeciwka jechał prawidłowo kierujący samochodem osobowym marki Audi.

Aby uniknąć zderzenia czołowego kierujący Audi musiał gwałtownie odbić w prawo. Niestety, wskutek tego uderzył w drzewo, a następnie znalazł się kilkadziesiąt metrów dalej w rowie. Gdyby próbował uciekać na lewą stronę wjechałby w dwóch rowerzystów. W wyniku zderzenia 49-letni kierowca doznał złamania ręki oraz stłuczenia klatki piersiowej.

42-letni kierujący Volvo odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkowie wypadku zapamiętali pojazd, jak i numery rejestracyjne. Dzięki tym informacjom Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili do kogo należy pojazd i doprowadzili jego właściciela na przesłuchanie w sprawie wypadku.

Droga w trakcie działań była cały czas zablokowana. Po około godzinie wprowadzono ruch wahadłowy.

Siły i środki:

  • 531[D]21 – GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA 5/32 MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
  • 538[D]84 – GBA 2,5/16 STAR 244 – OSP Nowa Wieś Lubińska
  • S5 – Mercedes Benz Sprinter Bluetec – ZRM Polkowice
  • B981 – Kia Cee’d SW – WRD KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.