Dzięki współpracy naszego partnera, firmy 4×4 Terenowiec Sp. z o.o. z amerykańskim producentem sprzętu elektronicznego do zarządzania ładowaniem i dystrybucji napięcia na samochodach pożarniczych, firmą Kussmaul mamy zaszczyt zaprezentować nową samowypinającą wtyczkę typu „Szybki Wyjazd”.

Nowe urządzenie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, które Państwo nam zgłaszali. Wtyczka Super 30 Combo, zasila pojazdy pożarnicze zarówno prądem jak i powietrzem. W momencie startu silnika zasilanie odłączane jest automatycznie, wtyczka zasilająca jest wypinana i odskakuje od auta. Klapka urządzenia zamyka się samoczynnie chroniąc wnętrze urządzenia przed czynnikami zewnętrznymi.

W urządzeniu Super 30 Combo przewód powietrzny jest zintegrowany z kablem prądowym i jest rozłączany równocześnie.

Poniżej krótka charakterystyka techniczna urządzenia.

Zasilanie prądem: 250V, 30A

Zasilanie powietrzem: 30, 34BAR (150PSI)

Elektromagnes wypinający wtyczkę: dwunapięciowy 12V/24V

Stopień ochrony IP: IP64 (odłączony), IP42 (podłączony)

W komplecie razem z urządzeniem dostarczamy: uchwyt bezpiecznika z bezpiecznikiem, płytkę ułatwiającą montaż z uszczelką, zestaw śrub, przewód prąd + powietrze (9m)

&&

Wtyczka samowypinająca „Szybki Wyjazd” Super 30 Combo rekomendowana jest do wszystkich średnich i ciężkich samochodów pożarniczych w których konieczne jest utrzymanie w stanie pełnego naładowania wszystkich akumulatorów na pojeździe, jak również przygotowany do jazdy pneumatyczny układ hamulcowy.

Razem z urządzeniem Super 30 Combo, jako prostownika do ładowania akumulatorów polecamy ładowarki szwedzkiego producenta firmy CTEK. W pojazdach z instalacją 24V dobrym rozwiązaniem jest model MXT 14.

CTEK MXT 14 – charakterystyka:

Napięcie ładowania 24V

Prąd ładowania: 14A

Napięcie wejściowe 220 – 240V

Ładuje wszystkie typy akumulatorów kwasowo-ołowiowe, AGM, Żelowe, Wapniowe

Ładuje akumulatory o łącznej pojemności do 300 Ah

Ładowanie podtrzymujące dla akumulatorów o pojemności do 500 Ah

Czas ładowania od 0% do 80% naładowania

Akumulator (y) 100Ah – 6 godzin

Akumulator (y) 200Ah – 12 godzin

Akumulator (y) 350Ah – 17 godzin

Akumulator całkowicie rozładowany

Teraz dostępna jest również wersja ładowarki CTEK MXT 14 z przedłużonymi przewodami z zakończeniem oczkowym (w standardzie są krokodylki) dla jeszcze łatwiejszego montażu.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową naszego sklepu, gdzie znajdziecie Państwo wiele ciekawych produktów po atrakcyjnych cenach.

o autorze

Redakcja