Nowe chemiki dla Państwowej Straży Pożarnej

Lubelska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła postępowanie przetargowe na dostawę samochodów ratownictwa chemicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu samochodów ratownictwa chemicznego na podwoziu kategorii miejskiej z napędem 4×2, silnikiem o mocy minimum 250 kW, automatyczną skrzynią biegów i dwudrzwiową, jednomodułową i dwuosobową kabiną.

Wymagana jest zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję np. stal nierdzewna, aluminium i materiały kompozytowych. Po prawej i lewej stronie skrytki zamykane żaluzjami, z tyłu dwuczęściowa klapa.

Każdy samochód będzie wyposażony w sprzęt, który został podzielony na grupy: wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armatura i osprzęt do pomp; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy. Do tego maszt oświetleniowy i generator prądu 3×230/400V/50Hz, o mocy znamionowej min. 20 KVA napędzany poprzez przystawkę z silnika pojazdu.

Sygnalizacja świetlno-dźwiękowa powinna składać się z belki sygnalizacyjnej, jednej lampy z tyłu, dwóch lamp z przodu pojazdu, sygnału ‘AIR-HORN’, urządzenia dźwiękowego i wzmacniacza o mocy 200 W.

Samochody do marca 2020 roku trafią do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Nowym Targu, Nowym Sączu, Białej Podlaskiej, Zamościu i Ostrołęce. Wartość zamówienia to około 10 milionów złotych.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Exit mobile version