Nowe chemiki w Państwowej Straży Pożarnej

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne zrealizowała zamówienie Państwowej Straży Pożarnej polegające na dostawie samochodów ratownictwa chemicznego.

Pod zabudowę wykorzystano podwozie Scania P500 z napędem 4×2, automatyczną skrzynią biegów i kabiną przystosowaną do przewozu dwóch osób. Zabudowa wykonana jest z aluminium, stali nierdzewnej i blachy aluminiowej, posiada sześć skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami – po trzy z prawej i lewej strony, z tyłu znajduje się dwuczęściowa klapa.  

Na wyposażeniu znajduje się generator prądu, maszt oświetleniowy i sprzęt, który został podzielony na grupy: wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armatura i osprzęt do pomp; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie w imieniu swoim i innych Komend Wojewódzkich kupiła pięć takich samochodów. Trafiły do Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu (491[K]60), Nowym Sączu (341[K]60), Białej Podlaskiej (341[L]60), Zamościu (381[L]60) i Ostrołęce (341[M]61).

Wartość zrealizowanego zamówienia to 10 122 900 zł, co daje 2 024 580 zł za jeden samochód.

Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. Szczęśniak

Exit mobile version