Firma Fire-Max podpisała umowę z Komendą Wojewódzką PSP w Katowicach na dostawę samochodów specjalnych z drabiną dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach wartej 39 milionów złotych umowy firma Fire-Max, jedyny w Polsce przedstawiciel firmy Magirus dostarczy strażakom szesnaście samochodów specjalnych na podwoziu Iveco Eurocargo 4×2 z drabiną mechaniczną M32L i koszem ratowniczym o udźwigu 500 kilogramów.

Warto nadmienić, że oferta firmy Fire-Max była najkorzystniejsza zarówno od strony finansowej, jak i technicznej, spełniała wszystkie wymagania Zamawiającego i została zaakceptowana przez zespół sprawdzający. W tej sytuacji zaskoczeniem był fakt, że w prowadzonym postępowaniu konkurencyjna firma wniosła odwołanie do KIO, formułując szereg fałszywych zarzutów i żądań wobec powyższego wyboru.

Podczas rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą, która odbyła się w dniu 4 maja 2017 wszystkie zarzuty zostały wnikliwie rozpatrzone a dokumentacja zgłoszona przez strony dokładnie przebadana. Wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 maja 2017 (sygn. akt KIO 729/17) odwołanie zostało oddalone.

Do końca października 2018 roku trafią do Komend Powiatowych/Miejskich PSP w Miliczu, Zgorzelcu, Wieruszowie, Warszawie (2 szt.), Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Tarnowskich Górach, Cieszynie, Nowym Tomyślu, Jarocinie, Grodzisku Wielkopolskim, Złotowie, Chodzieży, Gostyniu i Kępnie.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu ‘Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych’ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Podobne samochody w 2015 roku trafiły do JRG w Warszawie, Cieszynie i Poznaniu.

o autorze

Redakcja/Łukasz