Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach ogłosiła przetarg na dostawę samochodów specjalnych z drabiną.

W części pierwszej przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu na podwoziu z silnikiem o mocy min. 210 kW, skrzynią biegów półautomatyczną lub automatyczną, kabiną trzyosobową i napędem 4×2, za tylną oś skrętną przewidziana jest dodatkowa punktacja.

Wymagana jest drabina o wysokości ratowniczej min. 30 metrów z ostatnim przęsłem łamanym i koszem ratowniczym o udźwigu min. 500 kilogramów wyposażonym w działko wodno-pianowe o wydajności min. 2000 l/min.  

Przedmiotem drugiej części jest dostawa samochodu z silnikiem o mocy min. 220 kW, skrzynią biegów półautomatyczną lub automatyczną, kabiną trzyosobową, napędem 4×2 i drabiną o wysokości min. 40 metrów z ostatnim przęsłem łamanym i koszem o udźwigu 500 kg.

Każdy samochód powinien zostać dostarczony z następującym sprzętem: wzmocnione węże tłoczne do zasilania działka z noszakiem, nosze koszowe, szelki, agregat prądotwórczy, linki, najaśnice, wentylator nadciśnieniowy elektryczny, trzy aparaty powietrzne z butlami, maskami i sygnalizatorami bezruchu.

Odbiorcy 

30-metrowa drabina trafi do Komendy Miejskiej PSP w Sosnowcu, a 40-metrowa do Komendy Miejskiej PSP w Siemianowicach Śląskim.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do 18 grudnia br.  

o autorze

Redakcja/Łukasz