Jeszcze w tym roku do komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej trafią nowe samochody specjalne z drabiną.

Kilka dni temu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu w imieniu swoim i innych komend podpisała z firmą Rosenbauer umowę na dostawę dwudziestu drabin z ostatnim przęsłem łamanym.

W ramach umowy austriacka firma dostarczy siedem samochodów specjalnych z drabiną L32A-XS, które trafią na wyposażenie KP PSP Świecie, KP PSP Lubartów, KM PSP Kraków, KP PSP Dąbrowa Tarnowska, KP PSP Pruszków, KM PSP Warszawa i KP PSP Skarżysko Kamienna.

I trzynaście samochodów z drabiną L42A-XS dla KP PSP Chełm, KM PSP Lublin, KM PSP Kraków, KP PSP Lubin, KP PSP Zielona Góra, KM PSP Piotrków Trybunalski, KP PSP Kędzierzyn Koźle, KM PSP Rzeszów, KM PSP Łomża, KM PSP Białystok, KP PSP Myszków, KM PSP Świnoujście i KP PSP Ostróda.

Wartość zamówienia to blisko 49 milionów złotych brutto. Zakup jest realizowany w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych” , współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

o autorze

Redakcja/Łukasz