Do komend Państwowej Straży Pożarnej trafiła pierwsza partia ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych, które zostały kupione w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”.

Samochody zostały zabudowane przez firmę Bocar na trzyosiowym podwoziu Volvo FMX z napędem 6×6 z kabiną trzyosobową. Napędzane są silnikiem o mocy 308 kW. Zabudowa wykonana jest z kompozytów i posiada siedem skrytek – po trzy z prawej i lewej strony i jedną z tyłu. Dach w formie podestu roboczego.Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 9000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 900 litrów, autopompa jednozakresowa o wydajności 6495 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar, zdalnie sterowane działko wodno-pianowe DWP 50 o zasięgu rzutu 90 metrów, 40-metrowa linia szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i sprzęt według standardu wyposażenia Komendy Głównej PSP dla samochodu GCBA 7/40.

W ramach pierwszego etapu samochody trafiły do Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, Rypinie, Świeciu, Lublińcu i Wągrowcu. Wartość jednego wozu to 1 182 786,00 zł.

Pozostałe etapy przedstawiają się następująco:

Etap II – dostawa pięciu samochodów – do 31 października 2019 r. (ZREALIZOWANE)

KP PSP Bełchatów, KP PSP Kutno, KP PSP Kolno, KM PSP Olsztyn, KM PSP Elbląg.

Etap III – dostawa pięciu samochodów – do 31 sierpnia 2020 r.

KP PSP Oświęcim, KP PSP Nowy Targ, KP PSP Bartoszyce, KP PSP Ełk, KP PSP Stargard.

Etap IV – dostawa dwóch samochodów – do 30 kwietnia 2021 r.

KP PSP Sokółka, KP PSP Włoszczowa.

Wartość całego zamówienia to 20 milionów 107 tys. zł brutto.

Foto. KW PSP Toruń

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl