W dniu wczorajszym o godzinie około pierwszej w nocy, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w PSP Świdwinie, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowe Ludzicko – na drodze wojewódzkiej nr 152. Akcja ratownicza trwała ponad cztery godziny.

Samochód ciężarowy z naczepą na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze i uderzył z impetem w drzewo. Tir przewoził skrzynki z owocami (porzeczki), które podczas uderzenia wypadły na jezdnię i całkowicie zablokowały ruch. Kierowca tejże ciężarówki został zakleszczony w kabinie, a po przyjedzie lekarza – stwierdzono u mężczyzny zgon.

Zadaniem strażaków było zabezpieczenie i oświetlenie miejsca wypadku, odłączenie akumulatora w pojeździe, uprzątniecie płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, oraz posprzątanie pozostałości po ciężarówce. Po skończeniu dochodzeń przez policję, strażacy mogli uwolnić ciało denata z kabiny za pomocą narzędzi hydraulicznych. Na czas wypadku – zorganizowano objazdy. Policja będzie badała okoliczności tragicznego wypadku.

Foto: KG PSP

o autorze

Redakcja