Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu ogłosiła przetarg na dostawę nowych samochodów dla Komend Powiatowych i Miejskich PSP.

Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją ograniczania stref skażeń chemicznych.

Według zapisów w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia każdy samochód należy zabudować na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy minimum 210 kW spełniającym normę EURO 6, skrzynią biegów manualną lub zautomatyzowaną i kabiną brygadową. Zabudowa tradycyjnie, wykonana z materiałów odpornych na korozję, a dach w formie podestu roboczego.

Na wyposażeniu między innymi zbiornik wody o pojemności 2500 lub 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 % pojemności zbiornika wody, autopompa dwuzakresowa o wydajności min. 2500 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linia szybkiego natarcia, agregat prądotwórczy i maszt oświetleniowy. Na pozostały sprzęt należy przewidzieć miejsce i przygotować mocowania.

Samochody pod koniec listopada powinny trafić do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Jeleniej Górze, Kłodzku, Polkowicach, Oleśnicy, Oławie i Złotoryi.

Foto. 112Polkowice.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz