Dolnośląska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych.

Każdy z nich powinien zostać zabudowany na podwoziu kategorii drugiej – uterenowionej z silnikiem o mocy min. 213 kW, napędem 4×4, manualną, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję typu: stal nierdzewna, aluminium, materiały kompozytowe.

Na wyposażeniu między innymi: zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa dwuzakresowa min. A16/8-2,5/40, działko wodno-pianowe DWP16, linia szybkiego natarcia, wyciągarka, instalacja zraszaczowa i maszt oświetleniowy. Sprzęt dostarczają użytkownicy, firma wykona jedynie mocowania.

Odbiorcy:

Samochody do grudnia br. trafią do Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze i Komend Powiatowych PSP w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Strzelinie i Ząbkowicach Śląskich.  

Jeszcze jeden

Komenda Wojewódzka PSP prowadzi również przetarg na dostawę średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego 4×4 dla Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu o podobnych parametrów jak w powyższym przetargu. Wraz z wozem należy dostarczyć węże W75 i W52, dwie prądownice, sygnalizatory bezruchu, radiotelefony i przenośne latarki kątowe.

Foto. Legnica112 

o autorze

Redakcja/Łukasz