Małopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej rozstrzygnęła dzisiaj przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych dla podległych komend.

Wyniki przedstawiają się następująco. Firma Wawrzaszek ISS za 1,5 mln zł dostarczy średni samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4×2 dla Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, firma Moto-Truck zrealizuje część polegającą na dostawie ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego 4×4 dla Komendy Powiatowej PSP w Limanowej, wartość oferty to prawie 1,3 mln zł.

Pozostałe części, które dotyczą dostawy średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych zdobyła firma Bocar. Jeden samochód w wersji 4×2 za 962 tys. zł trafi do Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, a w wersji 4×4 do komend PSP w Nowym Sączu, Tarnowie, Myślenicach i Wadowicach.  Wartość jednego samochodu to ponad 900 tysięcy złotych.

Wozy pojawią się w komendach na przełomie listopada i grudnia.

Unieważniono części na dostawę średniego samochodu dla komendy w Bochni, lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych dla komendy w Zakopanem i KW PSP oraz samochodów  kwatermistrzowskich dla komendy w Dąbrowie Tarnowskiej i Komendy Wojewódzkiej PSP.

Foto. krakow112.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl