Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wybrała oferty firmy WISS i Marvel w przetargu na dostawę 22 nowych samochodów dla podkarpackich komend powiatowych i miejskich PSP.

Firma Wawrzaszek ISS z Bielska-Białej wygrała w dwóch częściach przetargu tj. na dostawę czterech samochodów ratowniczo – gaśniczych w funkcją ratownictwa drogowego z napędem 4×2, które trafią do Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu i Komendy Powiatowej PSP w Dębicy, Mielcu i Stalowej Woli, oraz na dostawę siedmiu samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją ratownictwa drogowego z napędem 4×4 dla Komendy Miejskiej PSP w Krośnie i Komend Powiatowych PSP w Lesku, Przeworsku, Strzyżowie, Łańcucie, Ropczycach i Sanoku.

Trzecią część, czyli dostawa jedenastu lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych wygrała firma Marvel z Łodzi. Samochody trafią do Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, Komend Miejskich PSP w Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz Komend Powiatowych PSP w Brzozowie, Jarosławiu, Jaśle, Lesku, Przeworsku, Sanoku, Strzyżowie i Ustrzykach Dolnych.

W przetargu brały również udział takie firmy jak Szczęśniak, Bocar, Moto-Truck i Stolarczyk jednak żadna nie zdobyła dostatecznej liczby punktów. Cały przetarg był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Wszystkie samochody trafią do jednostek do końca roku.

* * *

AKTUALIZACJA:  Firma Wawrzaszek odmówiła podpisania umowy z Komendą Wojewódzką PSP w Rzeszowie na dostawę średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z napędem 4×2. W związku z tym przetarg został ogłoszony ponownie.

o autorze

Redakcja