Wielkopolski Oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP ogłosił przetarg na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania przetargowego jest dostawa 35 lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Część A polega na dostawie 30 lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych na podwoziu z napędem 4×2, silnikiem o mocy min. 90 kW, kabiną w układzie miejsc 1+1+3 i zabudową kontenerową. Każdy samochód powinien być wyposażony w zbiornik wody o pojemności minimum 200 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 20 litrów, wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy o wydajności 50 litrów na minutę przy ciśnieniu 40 bar, linię szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy. Masa całkowita samochodu gotowego do akcji nie może przekroczyć 3500 kg.

Część B polega na dostawie pięciu lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych 4×2 z kabiną w układzie miejsc 1+1+3 lub 1+1+4, silnikiem o mocy min. 120 kW i zabudową kontenerową. Masa gotowego do akcji samochodu nie może przekroczyć 7500 kg. Wymagany jest zbiornik wody o pojemności 1000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 100 litrów, autopompa niskociśnieniowa jednozakresowa o wydajności 1200 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, wyciągarka i maszt oświetleniowy.

Dodatkowo wraz ze wszystkimi samochodami w częściach A i B należy dostarczyć 5 lub 6 par rękawic strażackich, hełmy, buty, kominiarki, reflektor ręczny LED i radiotelefony.

Odbiorcy

Samochody z części A trafią do OSP w Jankowie Zaleśnym, OSP w Niniewie, OSP w Strzydzewie, OSP w Strzyżewie Smykowym, OSP w Patrzykowie, w Glinach, OSP w Mrowinie, OSP w Korabiu, OSP w Słuszkowie, OSP w Brannie, OSP w Śmiardowie Krajeńskim, OSP w Szołdrach, OSP w Pniewie, OSP w Wojciechowie, OSP w Żelazkowie, OSP w Stefanowie, o OSP w Śniatach, OSP w Parzęczewie, OSP w Bogufałowie, OSP w Muchach, OSP w Cisewie, OSP w Nietążkowie, OSP w Kluczewie, OSP w Trzemżalu, OSP w Danowcu, OSP w Marianowie, OSP w Niemczynie, OSP w Batorowie, OSP w Bogusławiu – Bogusławicach, OSP w Łaszczynie.

Natomiast z części B samochody otrzymają: OSP w Wierzbinku, OSP w Czekanowie, OSP w Kruczu, OSP w Bojanowie i OSP w Obrzycku.

Wartość zamówienia to ponad 9 mln złotych.

Foto. St. Sowa/ZOSP Poznań

o autorze

Redakcja/Łukasz