Nowe samochody dla wojskowych strażaków

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej dostarczyła Wojskowej Straży Pożarnej samochody o wartości prawie 8,5 mln złotych.

W ramach postępowania przetargowego 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie firma Szczęśniak dostarczyła cztery średnie i dwa ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze.

Cztery średnie samochody ratowniczo – gaśnicze trafiły do Wojskowych Straży Pożarnych 10 Pułku Samochodowego w Warszawie, 4 Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Porażyn, 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku i Komendy Portu Wojennego Hel.

Pod zabudowę posłużyło dwuosiowe podwozie Scania P320 z napędem 4×4. Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów, autopompę dwuzakresową, wyciągarka, działko wodno-pianowe, linia szybkiego natarcia. Samochody dostarczono z pełnym wyposażeniem.

Ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Scania 410 4×4 wyposażony jest m.in. w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, autopompę dwuzakresową o wydajności 3200 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności 2400 l/min przy ciśnieniu 8 bar. Trafił do 4 Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Porażyn.

Ostatni samochód to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Scania P450 z napędem 6×6 i automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony jest m.in. w zbiornik wody o pojemności 10 000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 1000 litrów, autopompę wykonaną z brązu o wydajności 6000 litrów na minutę i dwa działka wodno -pianowe: dachowe i zderzakowe. Trafił do 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Wartość całego zamówienia to 8 mln 409 tysięcy złotych.

W ramach drugiej części tego samego postępowania do Wojskowej Straży Pożarnej 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, 21 Centralnego Poligonu Lotniczego Nadarzyce i 10 Brygady Kawalerii Pancernej trafiły lekkie samochody ratowniczo – gaśnicze Mitsubishi L200 zabudowane przez firmę Szybicki.

Exit mobile version