Nowe samochody dla zachodniopomorskiej PSP

Dzisiaj przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla komend powiatowych i miejskich województwa zachodniopomorskiego.

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP, Komend Powiatowych i Miejskich, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz zaprzyjaźnionych służb i instytucji.

Dziękuję wszystkim strażakom za poświęcenie i serce, jakie wkładacie w waszą pracę – powiedział podczas uroczystości zachodniopomorski wojewoda Tomasz Hinc. Życzę wam, by te samochody nigdy Was nie zawiodły, by spełniły wszystkie oczekiwania. Chciałbym też życzyć i sobie, i wam, by paradoksalnie pojazdy były jak najmniej używane, by do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej – dodał.

W sumie podczas uroczystości przekazano sześć samochodów ratowniczo – gaśniczych. Trzy średnie wyposażone w zbiornik wody o pojemności 4700 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 470 litrów i autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę otrzymały Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze nr 3 i 5 w Szczecinie i Komenda Powiatowa PSP w Gryficach, dwa średnie ze zbiornikiem wody 2500 l, zbiornikiem środka pianotwórczego 250 l i autopompą o wydajności 1600 l/min trafiły do Komend Powiatowych PSP w Drawsku Pomorskim i Wałczu. Ostatni wóz to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy, który posiada zbiornik wody 5300 litrów i autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę, będzie wykorzystywany przez strażaków z Posterunku KP PSP Myślibórz w Dębnie.

Wszystkie zostały zabudowane przez firmę Stolarczyk na podwoziu MAN TGM. Ich wartość to niemal siedem milionów złotych.

Foto. KW PSP Szczecin

Exit mobile version