Ochotnicze Straże Pożarnej z Łodzi oficjalnie otrzymały nowe samochody i sprzęt, zakupione z budżetu miasta.

Cieszę się, że łodzianie tak zdecydowali. To lokata w nasze bezpieczeństwo. Życzę, aby ten nowoczesny sprzęt jak najdłużej, aczkolwiek jak najrzadziej, służył wszystkim mieszkańcom Łodzi. Mam nadzieję, że nie będzie potrzebny, ale jeśli zajdzie taka konieczność, to będziecie z niego korzystać, by bronić naszego mienia, zdrowia i życia. Chylę czoła przed tym, co robicie – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź – Wiskitno doposażona została w nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania o wartości 1,1 mln zł. Mikrobus Ford Transit Custom MCA Trend Kombi za 150 tys. zł, trafił do strażaków ochotników z jednostki Łódź-Mikołajew. Oba pojazdy przez okres gwarancji (5 lat) pozostaną własnością miasta, by później zostać przekazane OSP w formie darowizny. OSP-Retkinia otrzymała z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMŁ dotację na zakup specjalistycznej przyczepy do ratownictwa medycznego w wysokości 65 tys. zł i po jej rozliczeniu w tym roku, stanie się jej właścicielem.

Kolejna transza sprzętu zakupionego w ramach budżetu obywatelskiego przekazana zostanie łódzkim jednostkom OSP pod koniec sierpnia.

Foto. UM Łódź

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl