Nowe Stanowisko Kierowania KW PSP Katowice oficjalnie otwarte!

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie nowego Stanowiska Kierowania Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Za ponad pięć milionów złotych na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP przy ulicy Wita Stwosza w Katowicach został wybudowany dwukondygnacyjny budynek. Na parterze znajdują się się pokoje do wypoczynku, sterownia, szatnie, strefa socjalna, hall wejściowy i umywalnia, natomiast na pierwszym piętrze przestrzeń operacyjna, biura, strefa wypoczynku, sala konferencyjna, aneks kuchenny, toalety.

Ten obiekt jest odizolowany od reszty budynków – nie tylko fizycznie, ale również energetycznie i teleinformatycznie. Obiekt ma oddzielne zasilanie, jest maksymalnie zabezpieczony najnowszymi zabezpieczeniami. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że teraz niebezpieczeństwo to informatyka i teleinformatyka – to potrafi zablokować działania każdej służby. Jesteśmy na to przygotowani. Mamy też swoją łączność, bo do tej pory korzystaliśmy z masztów znajdujących się na budynkach prokuratury. Teraz jesteśmy niezależni – powiedział Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski.

W ramach inwestycji stojąca obok budynku wieża przeszła remont i zyskała ścianę osłonową ze szkła przemysłowego.

foto. Maja Ostrowska-Lindner/WKATOWICACH.eu

Exit mobile version