Jest duża szansa, że w najbliższych latach w województwie warmińsko-mazurskim zostaną wybudowane nowe strażnice dla komend Państwowej Straży Pożarnej.

O planowanych inwestycjach Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformowała w informacji z narady rocznej, która odbyła się 15 stycznia.

Pierwsza inwestycja to budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostródzie. Jak poinformował nasz serwis st. kpt. Rafał Melnyk – Oficer Prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, miałaby ona powstać w miejscu obecnej strażnicy.

Druga inwestycja, którą planuje Komenda to budowa Jednostki Ratowniczo – Ratowniczo nr 4 w Olsztynie. Obecnie trwają uzgodnienia zmierzające do przekazaniu terenu po budowę. Brana jest pod uwagę działka przy ulicy Witosa na osiedlu Bajkowym. Według obliczeń Komendy Miejskiej PSP w szybko rozrastającej się południowej części miasta mieszka już ponad 60 tysięcy osób i strażacy mają problem.

Mamy coraz większe problemy, by jadąc tam zmieścić się w kryterium czasowym. Po prostu nie mieścimy się w tym czasie – powiedział w ubiegłym roku starszy brygadier Andrzej Górzyński, Komendant Miejski PSP w Olsztynie w rozmowie z Radiem Olsztyn.

Wartość inwestycji w Ostródzie szacuje się na około 18 milionów złotych, a w Olsztynie na około 12 milionów złotych. Skąd środki? Oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP poinformował nas, że inwestycje zostaną rekomendowane do nowego ‘Programu rozwoju służb’ na lata 2021-2024, jeśli zostaną one zakwalifikowane rozpocznie się przygotowywanie niezbędnej dokumentacji i budowa.  

W ramach trwającego jeszcze ‘Programu modernizacyjnego’ 2017-2020 w województwie warmińsko-mazurskim dokończono budowę Komendy Powiatowej PSP w Gołdapi i trwa budowa strażnicy dla Komendy Miejskiej PSP i JRG 1 w Elblągu.

Foto. KM PSP Olsztyn

o autorze

Redakcja/Łukasz