Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim i we Wrocławiu ogłosiły postępowania przetargowe na dostawę nowych ubrań specjalnych według nowego wzoru.

Przedmiotem postępowania jest dostawa kompletów składających się z ubrania specjalnego o konstrukcji wielowarstwowej spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 469 poziom wykonania 2 i kurtki lekkiej jednowarstwowej, wykonanej z tkaniny z wykończeniem olejo- i wodoodpornym spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 15614.

Cały komplet w kolorze żółtym w odcieniu naturalnego aramidu, oznaczony układem dwukolorowej taśmy perforowanej, dwa pasy w kolorze żółtym fluorescencyjnym ze srebrnym pasem odblaskowym po środku oraz napisami ‘PSP’ i ‘Państwowa Straż Pożarna’.

Do jednostek Państwowej Straży Pożarnej z województwa dolnośląskiego trafi 369 kpl., a do jednostek z województwa lubuskiego 146 kpl.

W 2018 roku ramach zgodnie z ustawą o ustanowieniu Programu modernizacji Państwowa Straż Pożarna zamierza przeznaczyć na wyposażenie osobiste i ochronne funkcjonariuszy 21,5 mln zł.

Foto. SGSP (1)

o autorze

Redakcja/Łukasz