O dziesięć nowych kompletów ubrań specjalnych wzbogaciła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Oficjalnego przekazania dokonała Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

W sumie na zakup nowego umundurowania typu NOMEX przeznaczono 12 tysięcy złotych, z czego 6 tysięcy to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

– Cieszymy się bardzo, że już po raz kolejny udało nam się złożyć wniosek do WFOŚiGW. Poprzedni, powiat złożył w 2015 roku i wówczas zakupiliśmy 11 kompletów ubrań dla strażaków. Liczę, że to nie ostatni taki zakup i sukcesywnie, w miarę posiadanych wolnych środków finansowych, będziemy, jako samorząd powiatowy wspierać jednostkę powiatową straży pożarnej. Dobry i bezpieczny strój oraz sprzęt specjalistyczny to podstawa pracy strażaków – mówiła m.in. Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

W przekazaniu umundurowania uczestniczył ze strony Starostwa także Tadeusz Głuchowski, wicestarosta a straż reprezentował Piotr Piątkowski, komendant powiatowy PSP, jego zastępca Mirosław Gorzki oraz strażacy z JRG pełniących tego dnia służbę.

Foto. starostwo powiatowe

o autorze

Redakcja/Łukasz