3 Regionalna Baza Logistyczna rozstrzygnęła przetarg na dostawę kolejnych samochodów dla Wojskowej Straży Pożarnej.
Dla przypomnienia, przedmiotem przeprowadzonego postępowania jest dostawa ośmiu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych 4×4 minimum GBA 2,5/25 – trzech w 2024 r. i pięciu w 2025 r.
Każdy samochód będzie wyposażony w armaturę wodno-pianową, zestaw ratownictwa technicznego, aparaty OUO, sprzęt ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy, sprzęt oświetleniowy, radiotelefony, zestaw do usuwania rozlewisk, agregat oddymiający, sprzęt burzący, detektory, tłumice, kamerę termowizyjną itp.
Komisja przetargowa po ocenie złożonych ofert uznała za najkorzystniejszą ofertę złożoną przez firmę Moto-Truck, która wykonanie zamówienia wyceniła na 14 149 920 zł brutto, co daje ponad 1,7 mln zł za jeden samochód.
Kielecka firma zaoferowała wojskowym średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany na podwoziu Renault D15 4×4.
Samochody powinny zostać dostarczone do końca listopada 2024 i 2025 roku.
Projekt umowy zakłada możliwość skorzystania z opcji, która polega na dostawie kolejnych trzech wozów w tym roku i pięciu w przyszłym. Decyzję o skorzystaniu z prawa opcji w tym roku zamawiający ma podjąć do dwóch tygodni od dnia zawarcia umowy, a decyzja o opcji w 2025 roku ma być podjęta do końca marca.
Odbiorcy
W tym roku samochody mają trafić do Centrum Szkolenia Logistyki – Szkoły Specjalistów Pożarnictwa w Grupie, Wojskowej Straży Pożarnej 2 Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Hajnówka, Wojskowej Straży Pożarnej 4 Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Nowogród Bobrzański.
W 2025 roku wozy otrzymają Wojskowa Straż Pożarna 2 Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Puszcza Mariańska, WSP 3 Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Kłaj, WSP 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej – Międzyrzecz, WSP 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego – Czerwieńsk i WSP 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.
O wynikach pierwszego przetargu pisaliśmy tutaj: