Lubuski Oddział Związku OSP RP ogłosił przetarg na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa osiemnastu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych na podwoziu kategorii uterenowionej z silnikiem o mocy minimum 280 KM, napędem 4×4, kabiną czterodrzwiową, jednomodułową w układzie siedzeń 1+1+4 i zabudową wykonaną z materiałów odpornych na korozję – stali nierdzewnej, aluminium lub kompozytów.

Każdy wóz musi być wyposażony w zbiornik wody o pojemności min. 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 procent pojemności zbiornika wody, autopompę dwuzakresową o wydajności 1600 litrów na minutę przy ciśnieniu 0,8 mPa, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe o wydajności 800-1600 l/min, wyciągarkę o uciągu min. 8 ton, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, radiotelefony, latarki i zestaw ratownictwa przeciwpowodziowego składający się z następujących elementów:

  • Przenośna zapora przeciwpowodziowa – 6 odcinków po 10 m każdy,
  • Skafander powodziowo-ratowniczy – 3 komplety,
  • Pompa pływająca o maksymalnej wydajności 1200 l/min,
  • Pompa szlamowa o wydajności 1200 l/min.

Odbiorcy

Samochody trafią do jednostek OSP: Mościce, Połęcko, Bytnica, Siedlisko, Trzciel, Bledzew, Białków, Dobiegniew, Słońsk, Rogoziniec, Stare Strącze, Czerwieńsk, Pomorsko, Małomice, Konin Żagański, Trzebiel, Jasień, Lipinki Łużyckie.

Przy wyborze najkorzystniejszej ofert decydować będzie cena brutto – 60 pkt., warunki gwarancji i rękojmi – 20 pkt. i parametry techniczne – 20 pkt. Na zrealizowanie zamówienia firma, która wygra będzie miała cztery miesiące od dnia podpisania umowy.

Zakup jest realizowany w ramach projektu „Tworzenie systemu ratownictwa i ochrony przed pożarami,  powodziami i innymi zagrożeniami poprzez doposażenie OSP w średnie samochody ratowniczo-gaśnicze i specjalistyczny sprzęt ratowniczy – etap II” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego.

Foto. Moto Truck

o autorze

Redakcja/Łukasz