W środę chwilę po godzinie 20:30 w pobliżu bazy PKS 17 letni Maciej Zieliński spacerując ze swoją dziewczyną zauważył siedzącą na torach dziewczynę, z daleka widać było nadjeżdżający pociąg. Reakcja pary byłą błyskawiczna. Maciek wbiegł na torowisko i siłą ściągnął dziewczynę.

Jak relacjonuje 17 letni Maciej Zieliński – szedłem z Asią moją dziewczyną koło torów przy bazie PKS. To właśnie Asia z daleka zauważyła siedzącą na torach dziewczynę? Podchodząc bliżej spostrzegłem nadjeżdżający pociąg. Natychmiast podbiegłem do niej i ściągnąłem z torowiska. Czułem jak za moimi plecami przejeżdża pociąg. Jeszcze, mimo że minęła godzina jestem w szoku. Ona miała na sobie tylko bieliznę i koszulę, to była chwila nie zastanawiałem się, co robię, po prostu pobiegłem i ją ściągnąłem – dodaje Maciej. Gdy ją złapałem mówiła coś o swoim chłopaku. Czułem od niej alkohol, miała podcięte żyły. Nie czuję się bohaterem – to była chwila zadziałała adrenalina.

Zdarzenie potwierdził naszemu portalowi – Szymon Koźniewski – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Trwają czynności wyjaśniające – kobieta przekazana została załodze Pogotowia Ratunkowego. Miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Maciek Zieliński na co dzień jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz ratownikiem w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Codziennie wypływa na wody Narwi i Wisły, aby pilnować kąpiących się ludzi. Gdy wyje syrena alarmowa natychmiast zjawia się w remizie OSP gotowy do wyjazdu na akcję. Jako jedyny ze szkoły włączył się do projektu EKO Strażnik. W czwartek złożymy w imieniu redakcji wniosek do burmistrza Jacka Kowalskiego o wyróżnienie i nagrodzenie Macieja jak i jego dziewczyny. Niedoszła samobójczyni zawdzięcza im życie.

Nowodworska policja składa podziękowania i gratuluje odwagi i wzorowej postawy obywatelskiej Panu Maciejowi, który ryzykując swoje życie i zdrowie uratował człowieka od niechybnej śmierci.

Źródło: Nowodworski24

o autorze

Redakcja