Nowy rząd, nowe kierownictwo MSWiA. Wyciekły nazwiska

Wszystko wskazuje na to, że już za kilkanaście dni będzie nowy rząd. Według ustaleń każda partia koalicji będzie miała swojego przedstawiciela w kierownictwach ministerstw, w tym MSWiA.

Według nieoficjalnych informacji nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska zostanie sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Był m.in. wicemarszałkiem województwa mazowieckiego oraz sekretarzem stanu i szefem gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Jeśli chodzi o wiceministrów to z ramienia Lewicy ma nim zostać Wiesław Szczepański, w poprzedniej kadencji Sejmu był przewodniczącym Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Poseł kilku kadencji Sejmu, był wiceministrem infrastruktury i przewodniczącym sejmiku wielkopolskiego.

Trzecia droga, czyli Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe nie podjęło ostatecznej decyzji, ale przymierzany jest Marek Biernacki. Był ministrem spraw wewnętrznych i administracji, ministrem sprawiedliwości, sekretarzem stanu w KPRM i koordynatorem ds. służb specjalnych.

Nowy rząd prawdopodobnie rozpocznie urzędowanie w okolicach 13 grudnia.

Exit mobile version