Dzisiaj (12.04.2011 r.) w Nowym Sączu około godziny czwartej rano na ulicy Lwowskiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zderzyły się tam dwa pojazdy w skutek czego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W wypadku brały udział dwa samochody, osobowe audi a8 oraz dostawcze – fiat ducato. Osobówką podróżowały trzy osoby, natomiast fiatem jechało dwoje ludzi. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że w samochodzie dostawczym uwięziony jest kierowca nie dający oznak życia, a pasażerka znajduje się na zewnątrz pojazdu. Natomiast osoby jadące samochodem audi były lekko ranne. W wyniku zderzenia obu pojazdów samochód dostawczy przewrócił się na bok od strony kierowcy. W celu uwolnienia poszkodowanego ratownicy musieli najpierw postawić samochód na koła przy pomocy wciągarki, następnie używając sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do kierowcy i wyciągnęli go na zewnątrz przy pomocy noszy typu deska. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. W tym samym czasie pozostałymi osobami poszkodowanymi zajmowały się już inne przybyłe na miejsce zespoły pogotowia ratunkowego. Przyczynę tego tragicznego wypadku bada policja i prokuratura.

Działania straży pożarnej polegały na uwolnieniu osoby poszkodowanej z wraku samochodu, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz zabezpieczeniu miejsca akcji.

Na miejscu:

  • JRG nr 1 Nowy Sącz,
  • Pogotowie Ratunkowe,
  • Policja,
  • Prokurator

Info i foto: KM PSP Nowy Sącz

o autorze

Redakcja