3 sierpnia około godziny 11.18 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Królowej Jadwigi.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na rondzie Solidarności doszło do zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia. Samochód osobowy blokował jeden pas ruchu a karetka znajdowała się na boku blokując wszystkie pasy ruchu w kierunku ulicy Kilińskiego. Samochodem osobowym podróżował kierowca, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W karetce znajdowały się cztery osoby w tym dziecko. Kierowca pojazdu doznał obrażeń. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży i znajdowały się pod opieką Ratowników Medycznych biorącego udział w zdarzeniu.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego pojazdów, odłączeniu klem od akumulatora w samochodzie osobowym oraz od dwóch akumulatorów w karetce pogotowia. Odzyskano rzeczy osobiste z wnętrza karetki, zarówno ratowników jak i osób przewożonych w transporcie.  Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni kolejnej karetki Pogotowia ratunkowego zdecydowali o zabraniu z miejsca zdarzenia dziecka oraz poszkodowanego ratownika. Jeden zastęp PSP pozostał na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia prowadzonych czynności dochodzeniowych.

Źródło: KM PSP Nowy Sącz

o autorze

Redakcja/Łukasz