Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Chodzieży w województwie wielkopolskim doposażona została w nowy samochód. Oficjalne przekazanie odbyło się w środę 2 października.

W uroczystości udział wzięli min.:  bryg. Andrzej Bartkowiak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, Mirosław Juraszek – Starosta Chodzieski, Poseł Marta Kubiak, przedstawiciele samorządów, Zarządu Oddziału Powiatowego i Wojewódzkiego ZOSP RP, nadleśnictwa i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży.

Nowy nabytek jednostki to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Stolarczyk na podwoziu MAN TGM 18.320. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 5900 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 600 litrów, autopompę o wydajności 4000 l/min, wyciągarkę, linię szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy.

Wielkopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej kupiła trzy takie samochody za 3 239 820 zł, co daje blisko 1 mln 80 tys. zł za jeden samochód. Trafiły one do komend Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Chodzieży i Turku.

Foto. chodziez.naszemiasto.pl  

o autorze

Redakcja/Łukasz