W poniedziałek 11 kwietnia do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Działdowie został wprowadzony nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

Samochód został zabudowany na podwoziu MAN TGM 18.320 4×4 przez firmę Moto-Truck. Jest wyposażony w zbiornik wody 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, autopompę o wydajności 4260 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wyciągarkę.

Ze względu na swoją specyfikę techniczno-sprzętową i zbiornik wody o dużej pojemności, jest to pojazd dedykowany przede wszystkim do działań gaśniczych. Warto jednak wspomnieć, że samochód ten został doposażony w sprzęt ponadnormatywny, który zwiększa jego potencjał ratowniczy i może być wykorzystany np. przy wypadkach, ponieważ posiada m. in. zestaw narzędzi hydraulicznych i inny sprzęt niezbędny przy tego typu działaniach – przekazała Komenda.

Wartość wozu 989 tysięcy złotych, z czego 470 tys. zł to środki samorządów wpłacone na Fundusz Wsparcia PSP. Pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu państwa.

Foto. KP PSP Działdowo 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl