Ochotnicza Straż Pożarna w Husowie w województwie podkarpackim doposażona została w nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy i sprzęt dla grupy poszukiwawczo – ratowniczej.

Samochód został zabudowany przez firmę Perfekt na podwoziu Volkswagen Crafter 35 4×4 4Motion z blokadą tylnego mostu. Zabudowa kontenerowa wykonana jest z profili aluminiowych i wyposażona między innymi w agregat piany sprężonej CAFS ze zbiornikiem wody 35 litrów, zbiornikiem środka pianotwórczego 1,5 l i linią szybkiego natarcia, do tego węże tłoczne, agregat prądotwórczy, pompa szlamowa, drabina aluminiowa nasadkowa i narzędzie Halligan.

Wraz z samochodem jednostka otrzymała dwuosiową przyczepkę z namiotem pneumatycznym, nagrzewnicą i osprzętem oraz dwanaście kombinezonów dla grupy poszukiwawczo – ratowniczej wraz z hełmami i rękawicami.

Wartość zakupionego samochodu, przyczepki i sprzętu to 350 tysięcy złotych, z czego 175 tys. zł jednostka otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gmina Markowa z budżetu przekazała 145 tys. zł, a 30 tys. zł to dotacja z Fundacji PGNiG.

Foto. Perfekt

o autorze

Redakcja/Łukasz