Spełniły się marzenia druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – Biegonicach. Dzięki niezwykłej aktywności własnej oraz wsparciu samorządów i instytucji do remizy trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Województwo Małopolskie zawsze stawia na bezpieczeństwo. W tym roku udało się dofinansować zakup wielu wozów bojowych i sfinansować dużo innych zadań związanych z funkcjonowaniem OSP na terenie Małopolski. Cieszymy się bardzo, że również OSP Biegonice mogła stać się beneficjentem wojewódzkiego wsparcia. Programy „Małopolskie remizy”, „Bezpieczna Małopolska”, czy środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazują troskę regionalnego samorządu o podmioty, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także tworzą lokalna kulturę, są ośrodkami wymiany myśli lokalnej i miejscami integracyjnych spotkań – mówił radny Patryk Wicher.

Nowy nabytek to średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Wawrzaszek ISS na podwoziu Scania P360 4×4. Wyposażony jest m.in. w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, autopompę o wydajności 4000 l/min, działko wodno-pianowe, wyciągarkę itp.

Kosztował prawie 950 tysięcy złotych, z czego 260 tys. zł przekazał Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 250 tys. zł wyłożyło miasto Nowy Sącz, 200 tys. zł to dotacja z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, 50 tys. zł przekazał Samorząd Województwa, a pozostałe 189 tys. zł to środki własne jednostki.

Foto. UMWM

o autorze

Redakcja/Łukasz