Firma Moto-Truck wykonała na zamówienie Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej ciężki samochód ratownictwa chemicznego.

Samochód został zabudowany na podwoziu Mercedes Actros 2651L 6×4 z dwuosobową kabiną. Ma ponad 10 metrów długości, 3,7 m wysokości i 2,5 m szerokości.

Zabudowa wykonana jest z materiałów odpornych na korozję, wnętrze podzielono na trzy części: segment przelotowy ze schowkami sprzętowymi, przedział załogi i przedział sprzętowy z windą załadowczą.

Na wyposażeniu znajdują się m.in. wózki sprzętowe, wózek paletowy, szafa narzędziowa, generator prądu, maszt oświetleniowy, kompresor i sprzęt zgodny ze standardem wyposażenia dla SCRch zatwierdzonym przez Komendanta Głównego PSP.

Samochód kosztował nieco ponad 2,5 mln zł i wejdzie do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Poznaniu, na bazie której funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‘POZNAŃ-6’.

Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. Moto-Truck 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz