Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza ‘NOWY SĄCZ’ została doposażona w nowy lekki samochód ratowniczo- poszukiwawczy.

Nowy nabytek to samochód MAN TGE 5.180 ze stałym napędem 4×4 konstrukcji firmy Oberaigner, zabudowę wykonała firma AIRBE S.C

Przestrzeń ładunkowa została podzielona na dwie części. Pierwsza to część do przewozu ratowników i organizacji działań ratowniczych, wyposażona jest w pięć foteli, telewizor, blat roboczy z gniazdami zasilającymi, drukarkę laserową, zestawy dla przewodników z psami, latarki, kaski, półki na sprzęt, lodówka, kuchenka mikrofalowa itp.

Druga część wykorzystywana jest do transportu sześciu psów ratowniczych w kenelach.

Dodatkowo przed prawym nadkolem wykonana została skrytka ze zbiornikiem wody o pojemności 30 litrów z kranikiem i rozkładaną umywalką, natomiast w skrytce nad lewym nadkolem znajduje się agregat prądotwórczy, przedłużacz i kanister.

Do tego klimatyzacja postojowa, na dachu podest ze stali nierdzewnej, markiza po prawej stronie, wyciągarka, akumulator żelowy z podłączonym urządzeniem zasilania awaryjnego.

Wartość samochodu to 468 504 zł brutto.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza ‘NOWY SĄCZ’ działa na bazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu i wchodzi w skład grupy poszukiwawczo – ratowniczej przeznaczonej do działań międzynarodowych USAR POLAND.

Foto. Fabian Szczygieł

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl