W piątek, 22 grudnia w późnych godzinach popołudniowych druhowie z OSP Witaszyce powitali swój nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

Samochód został zabudowany przez firmę Stolarczyk na podwoziu MAN TGM 18.340. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 6000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 600 litrów, autopompę o wydajności 4000 litrów/minutę, działko wodno – pianowe o wydajności 3200 litrów/minutę, wyciągarkę elektryczną, pneumatyczny maszt oświetleniowy z najaśnicami wykonanymi w technologii LED, radiostacje przewoźną, cztery radiostacje przenośne, sześć kompletnych nadciśnieniowych aparatów powietrznych, zestaw ciężki narzędzi hydraulicznych wraz z osprzętem, armaturę wodno – pianową ( węże, prądownice typu TURBO, stojak hydrantowy), spalinową piłę tarczową do stali i betonu, pilarkę ratowniczą oraz pompę do cieczy ropopochodnych wraz ze sprężarką.

Samochód kosztował 1 mln 408 tysięcy złotych, środki te pochodziły z budżetu miasta Jarocina, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz środków własnych OSP.  

Foto. Adam Majewski/Jarocin112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz