Pod koniec 2014 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie wzbogaciła się o nowy średni samochód specjalny ze sprzętem ochrony dróg oddechowych.

Zabudowany został na podwoziu Iveco Eurocargo 160E29 z napędem 4×2 przez firmę Zamet z Głowna. Przeznaczeniem samochodu jest zabezpieczenie dużych lub długotrwałych akcji ratowniczych prowadzonych na terenie województwa podkarpackiego, podczas których konieczne jest wykonanie podstawowych i specjalistycznych czynności serwisowych sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Zabudowa samochodu wykonana została z materiałów odpornych na korozję i wyposażona jest w m.in. w 30 zestawów aparatów ochrony dróg oddechowych firmy MSA, 50 butli zapasowych do AODO,  myjkę i suszarkę masek, agregat prądotwórczy, namiot pneumatyczny, nagrzewnice oraz stanowiska: kontroli aparatów powietrznych, warsztatowe i sztabowe.

SPgaz zakupionych został przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, jego wartość to ponad 1,3 mln złotych.

Zdjęcia: KP PSP Łańcut

o autorze

Redakcja