Nowy sprzęt dla OSP gminy Potęgowo

Sprzęt za ponad pół miliona złotych trafił do dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Potęgowo w województwie pomorskim.

W ramach projektu „Doposażenie jednostek OSP powiatu słupskiego działających w ramach KSRG” OSP Potęgowo i OSP Łupawa doposażone zostały między innymi w kamery termowizyjne, ubrania specjalne, hełmy, aparaty powietrzne, agregaty prądotwórcze, defibrylatory, motopompę, działka wodno-pianowe, torby ratownicze i zestaw poduszek wysokociśnieniowych. Ponadto w remizach zostały zamontowane odciągi spalin. Wartość sprzętu to ponad 570 tysięcy złotych.

Nasi druhowie zasługują na najnowocześniejszy sprzęt, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas akcji ratowniczych zarówno ratownikom jak i ratowanym. Nowe wyposażenie przyczyni się do jeszcze bardziej skutecznego i szybszego udzielania pomocy. Jestem dumny z Naszych Strażaków Ochotników. Nigdy nie zawiedli. Mieszkańcy mogą czuć się jeszcze bardziej bezpieczni gdyż potencjał dwóch naszych jednostek został znacznie podniesiony – powiedział  Dawid Litwin, Wójt Gminy Potęgowo.

Projekt realizowany był przez cztery gminy: Potęgowo (lider), Słupsk, Dębnica Kaszubska i Kobylnica. Jego wartość to 2 mln 534 tys. zł, z czego 2 mln 154 tys. zł to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Województwa Pomorskiego 2014-2020, pozostałe środki to wkład gmin.

Foto. OSP Potęgowo

Exit mobile version