Sprzęt za ponad ćwierć miliona złotych trafił na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszczynie w województwie podkarpackim.

Druhowie wzbogacili się między innymi o nowy zestaw firmy Lukas składający się z agregatu, rozpieracza ramieniowego, nożyc, nożyco-rozpieracza Combi, rozpieraczy kolumnowych i węży, do tego zestaw do wyważania drzwi i cięcia pedałów, podkłady, kliny i podpory, piła ręczna, łańcuchy, zestawy końcówek, wspornik progowy, narzędzie StrongArm, hooligan, zestaw poduszek.

Pozyskano również ubrania specjalne Ballyclare, aparaty powietrzne z butlami kompozytowymi, maskami i sygnalizatorami bezruchu, hełmy, radiotelefony, latarki, detektor prądu, miernik wielogazowy i armaturę wodną.

Zakupy zrealizowano w ramach projektu „Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszczynie”, jego wartość całkowita to 274 tys. zł, z czego 233 tys zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, pozostałe 41 tys. zł wyłożył Urząd Gminy w Dębicy.

Foto. OSP  w Paszczynie

o autorze

Redakcja/Łukasz