Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalnego w Nowym Sączu otrzymała sprzęt ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Przekazanie sprzętu miało miejsce w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. – Bardzo sobie cenimy jako społeczność lokalna to, co państwo – straż pożarna i jej ochotnicze formacje – robicie dla naszego bezpieczeństwa i chyba nigdy nie znajdziemy sposobu i prawdziwej formy, żeby w pełni za to podziękować – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Piech.

Druhowie z Grupy Ratownictwa Specjalnego otrzymali między innymi sprzęt łącznościowy, odbiorniki nawigacji satelitarnej, ubrania ochronne i nosze kubełkowe do transportu poszkodowanych w trudnym terenie.

Przy okazji nie zapomniano o obuwiu ochronnym… dla psów.

– Psy otrzymają obuwie specjalistyczne, które służy do tego, żeby pies mógł się poruszać bezpiecznie po gruzach w wypadku katastrof budowlanych. Na gruzach może być szkło, mogą być wystające pręty i tym podobne, więc żeby pies był bezpieczny, potrzebuje obuwia specjalistycznego – wyjaśnia Michał Gaik, naczelny Grypy Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Nowym Sączu.

Foto. UM Nowy Sącz

o autorze

Redakcja/Łukasz