Z dniem 6 października Podlaski Komendant Wojewódzki PSP powołał kpt. Jacka Bargielskiego na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Jacek Bargielski w Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę od 2001 roku. Ukończył z wyróżnieniem Kurs Kwalifikacyjny Podoficerów PSP organizowany przez Szkołę Podoficerską PSP w Bydgoszczy w 2006 r. W następnej kolejności Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, gdzie zdał egzamin w zawodzie Technika Pożarnictwa. Później  ukończył studia I stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując 6 maja 2017 r. stopień młodszego kapitana, następnie studia II stopnia w 2019 r. Awans na Kapitana otrzymał 4 maja 2020r. Obecnie uczęszcza na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie.

Od samego początku związany jest z łomżyńską komendą pełniąc kolejno obowiązki strażaka, kierowcy, dowódcy zastępu, nurka MSWiA oraz nurka MSWiA Kierującego Pracami Podwodnymi. Od 2016 roku pełnił służbę na Stanowisku Kierowania jako dyżurny, a następnie dyżurny operacyjny.

Na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP zastąpił bryg. Dionizego Krzynę, który po ponad 30 latach służby odszedł na emeryturę.

Foto. KM PSP Łomża 

o autorze

Redakcja/Łukasz