Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mielcu doczekała się nowego komendanta! Od środy 27 listopada jest nim mł. bryg. Łukasz Kapinos.

Akt powołania został – nowemu szefowi mieleckich strażaków – wręczony przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP – nadbryg. Andrzeja Babca podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 2 mieleckiej komendy.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku, który odebrał podkarpacki komendant wojewódzki PSP – nadbryg. Andrzej Babiec. Po odegraniu Hymnu Państwowego odczytano decyzję o powierzeniu obowiązków i powołaniu mł. bryg. Łukasza Kapinosa na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Mielcu. Nowy szef mieleckich strażaków oddał honory sztandarowi mieleckiej komendy a następnie złożył meldunek podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu o przyjęciu obowiązków komendanta powiatowego.

Podczas uroczystości zaprezentowano sylwetkę nowego szefa mieleckich strażaków, przypominając jego osiągnięcia i przebieg dotychczasowej służby. Następnie z okolicznościowym przemówieniem wystąpił nowo powołany komendant, w którym podziękował za okazane zaufanie w związku z powołaniem na obecne stanowisko oraz zapewnił, że dołoży wszelkich starań by sprostać obowiązkom jakie mu powierzono.

– Deklaruję, że dołożę wszelkich starań aby sprostać stawianym wymaganiom i zapewniam pełną gotowość do służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu oraz ciągłego rozwoju krajowego systemu ratowniczo gaśniczego  – powiedział m.in. nowo powołany szef mieleckich strażaków.

Nowy komendant podczas uroczystości odebrał gratulacje od lokalnych włodarzy, przedstawicieli samorządów, a także pracowników różnych instytucji na co dzień współpracujących z strażą pożarną.

Foto,tekst/korso.pl

 

o autorze

Redakcja/Łukasz